Běh Broumovskými stěnami

Každoročně pořádáme veřejný závod BĚH BROUMOVSKÝMI STĚNAMI
Závod je vypisován pro DĚTSKÉ ŠTAFETY a kategorie DOSPĚLÝCH.

Fotogalerie z ročníku 2023, 2022
Výsledky ročníku: 20232022

PROPOZICE 2024
START v sobotu 31. srpna 2024 v 10 hodin
Prezentace a přihlášky od 9 h u restaurace „U generála Laudona“ na zastávce autobusu Police n/M, Pěkov, Hony na trati 640101 Náchod – Broumov
Startovné: 200,- Kč při přihlášení předem nebo 300,-Kč na místě.
V přihlášce uveďte příjmení, jméno, ročník narození a klub a zašlete na skipolice@seznam.cz. Platba i předem přihl. hotově při prezentaci.
Kategorie: ženy, veteránky 35, 45 muži, veteráni 40, 50, 60
dětské štafety – minimálně 2, maximálně 6 členů za splnění podmínky věku členů V1-10+V2-10+…+V6-10<10 Startovné 0,-
Trať: délka 25km, značně členitá, s řadou malých i velkých převýšení, zejména mezi 22. a 24.km je převýšení 220m! Povrch je převážně měkký - lesní cesty, místy jsou pískovcové kameny a schody a cca 1km asfalt. Trasa na mapách zde. Popis: Start - Malé Hony- lesní silnice (1.km) žlutá tur. značka, silnice - Honské sedlo (2.km) vlastní značení, Honské sedlo - pod Kačenkou (3.km) modrá t.z., pod Kačenkou – sedlo (4.km) vlastní značení, sedlo - Hvězda (6.km) žlutá t.z., občerstvení, Hvězda - Slavný (11.km) červená t.z., občerstvení, Slavný - pod Korunou (14.km) žlutá t.z., pod Korunou - nad Pánovým křížem (15.km) zelená t.z., nad Pánovým křížem - Božanovský Špičák (16.km) kontrola – Pánův kříž (17.km) žlutá t.z., občerstvení, Pánův kříž – Signál (bludiště) - Soví hrádek - Řeřišný (21.km) žlutá t.z., občerstvení, Řeřišný - nad Machovskou Lhotou (22.km) žlutá t.z., nad Machovskou Lhotou - Lhotský Šefel (24.km) - cíl (25.km) modrá t. z. + vlastní značení. Celá trať je značena žlutými terčíky, šipkami nebo žlutými fáborky. Cíl: před hostincem U Lidmanů v Machovské Lhotě
Občerstvení: 4x na trati čaj, ionťák, voda, banány, sušenky a v cíli polévka
Převoz svršků zajištěn osobním autem.
Informace: Jan Pohl, tel: 608 476 058, Jan Beran, tel: 604 566 623 mail: skipolice@seznam.cz
Závodníci se závodu účastní na vlastní nebezpečí. Prosíme o parkování na vyhrazených místech (jsme v CHKO); pro příjezd na start doporučujeme autobus v 9.30 z Police (stihnete to). Vyhrazujeme si právo na případné změny, před startem prosím zkontrolujte aktuální informace na www.ski.polickej.net

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE PRO ZÁVODNÍKY A DOPROVOD
Parkování na startu: Počet míst je omezený, máme s provozovatelem restaurace U Laudona domluvno, že toleruje využití jeho parkoviště po dobu prezentace s tím, že většina aut odjede po 10. hodině (řídí doprovod závodníků). Auta, která musí na startu zůstat do odpoledne prosíme parkovat na hrázi rybníka. Tam je ale opravdu málo míst! Pokud nemáte řidiče, doporučujeme nechat auto v Polici na P+R u autobusáku a na start dojet autobusem v 9.30 (směr Broumov). Prezentaci i rozcvičení stihnete, batůžek naložíme do transportéru a převezeme do cíle. Z cíle do Police se s někým ze závodníků či pořadatelů určitě dostanete. Kdo by spěchal, jede v 13.19 a v 15.19 autobus.
Převoz batůžků: Bude zajištěn u prezentace přistaveným šedým WV transportérem, který odjíždí až po startu.
START a trasa: V 10 hodin, trasa na mapách zde.
Parkování v cíli: V okolí restaurace U Lidmanů je opět málo místa, pokud nejedete vyloženě na otočku naložit sportovce, doporučujeme nechat auto na turistickém parkovišti a do cíle doklusnout. 
Sprcha v cíli: K máchadlu u potoka bude přivedena sprchovací hadice s pitnou vodou.
Občerstvení v cíli: Do prostoru cíle budeme postupně navážet zbytky z občerstvovaček + každý závodník dostane u prezentace lístek na polívku v restauraci.
Vyhlášení vítězů: Proběhne od 13.30, běžte proto rychle, abyste jej stihli! V případě, že ještě nebude v cíli 3. závodník kategorie, počkáme.
Obecně prosíme doprovod o dodržování zákazu vjíždění motorovými vozidly mimo komunikace či do "zákazů vjezdu" zejména v okolí občerstvovacích stanic. Parkování na Slavném bývá zpoplatněno.

Skol, Honza (Hanýsek) Pohl

dotazy: Jan Pohl, tel. 608476058, skipolice@seznam.cz