O klubu

Lyžařský oddíl (klub běžeckého lyžování) byl založen v padesátých letech 20. století a spadal skoro do konce roku 2017 pod Spartak Police nad Metují z.s. IČ 15046851.
Od 6.10.2017 fungujeme samostatně jako SKI Police nad Metují, z.s. IČ: 06431721.

Adresa:
SKI Police nad Metují, z.s.
U Lesovny 111
549 54 , Police nad Metují

bankovní účet: 115-5440570237/0100
předseda: Jan Pohl, tel. 608476058, skipolice@seznam.cz
výkonný výbor: Jan Pohl, Helena Pohlová, Kateřina Brátová, Jiří Beran ml., Ivana Havlíčková
Stanovy spolku, zprávy o činnosti za každý rok a zápisy schůzí najdete v záložce DOKUMENTY.

V současné době má náš klub zhruba 130 členů, z toho je asi 70 mládež, kterou dělíme do 7 tréninkových skupin.
Lyžování v Polici drží početný tým trenérů, rozhodčích a příznivců. Činnost klubu je celoroční a je zaměřena především na výchovu mladých sportovců. Roční tréninkový cyklus začíná na konci dubna. Pravidelné tréninky mládeže jsou 2x až 3x týdně (úterý/středa a pátek). Jarní třídenní soustředění pro mládež probíhá zpravidla začátkem května (zaměření běh, popř. kolečkové brusle a lyže), letní týdenní soustředění poslední týden v srpnu (např. kemp Hamr na Jezeře, Žamberk, Raspenava, zaměření na běh a kolečkové lyže). Podzimní sezóna přespolních běhů (pohár Královéhradeckého kraje) začíná v půlce září a končí třetí říjnový víkend. Okolo 28. října následuje podzimní čtyřdenní soustředění (obvykle v areálu Bedřichovka v Trčkově v Orlických horách, zaměření na kolečkové lyže, brusle, imitace) a nejdůležitější příprava na zimní sezónu probíhá podle sněhových podmínek nejčastěji v prvním prosincovém týdnu v na Benecku v Krkonoších nebo v Trčkově v O.h. V letech 2021 a 2022 byl výběr 11 dětí na soustředění v italském Livignu.
Náš klub tradičně pořádá silniční a přespolní běhy: Běh sídlištěm, Od pípy k pípě, Běh na Hvězdu, Běh Broumovskými stěnami a Běh okolo Ostaše - Memoriál Mirka Hejnyše, spolupořádáme Sluncekros. Na podzim roku 2023 jsme spolupořádali nově založený seriál závodů na kolečkových lyžích KladSkiRollCup. V listopadu/prosinci pořádáme tradiční Ples lyžařů. V posledních letech spolupořádáme některé závody středečního poháru KHK, sestávajícího z lyžařských běhů, duatlonů, triatlonů, silniční i horské cyklistiky a běhů do vrchu.
Hlavní lyžařská sezóna trvá od konce prosince do konce března.  Účastníme se lyžařských závodů poháru Královéhradeckého kraje, výběr staršího žactva objíždí závody českého poháru a Mistrovství ČR. Klub pořádá (vyjdou-li podmínky) pohárový závod KHK v běhu na lyžích.
Klub také zajišťuje úpravu lyžařských stop na Policku (projekt zastřešuje destinační společnost Kladské pomezí).

Činnost klubu je financována z členských příspěvků, grantového programu Města Police nad Metují, grantového systému Královéhradeckého kraje a zdrojů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (prostřednictvím Národní sportovní agentury a Svazu lyžařů ČR). Dále je v jednání podpora úpravy lyžařských tras Nadací ČEZ.