O nás

Lyžařský oddíl spadal do 31.12.2017 pod Spartak Police nad Metují z.s. IČ 15046851.
Od 1.1.2018 fungujeme zcela samostatně jako SKI Police nad Metují, z.s.
V současné době má náš klub kolem 110 členů, z toho je přes 60 mládež. Lyžování v Polici drží početný tým trenérů, rozhodčích a příznivců. Náš oddíl má činnost po celý rok. Pravidelné tréninky mládeže jsou od srpna do června 2x týdně (úterý/středa a pátek). Jarní třídenní soustředění pro mládež probíhá zpravidla začátkem května (např. na chatě Jardy Pavelky na Bišíku), letní cyklistické čtyřdenní v červenci (např. Rychlebské stezky) a letní týdenní soustředění poslední týden v srpnu (např. Sedmihorky), podzimní čtyřdenní okolo 28. října (např. na chatě Basketu Holice v Trčkově v Orlickém Záhoří, zaměření na kolečkové lyže) a nejdůležitější příprava na zimní sezónu probíhá podle sněhových podmínek nejčastěji v prvním prosincovém týdnu na Černé boudě v Krkonoších nebo v Deštném v O.h.
Náš oddíl tradičně pořádá silniční a přespolní běhy: Běh sídlištem, Od pípy k pípě, Běh na Hvězdu, Běh Broumovskými Stěnami a Běh Okolo Ostaše - Memoriál Mirka Hejnyše. V listopadu/prosinci pořádáme tradiční Ples lyžařů, v zimě pohárový závod KHK v běhu na lyžích. V posledních letech spolupořádáme některé závody středečního poháru KHK, sestávajícího z lyžařských běhů, duatlonů, triatlonů, silniční i horské cyklistiky a běhů do vrchu.
Celoroční aktivita vrcholí podzimní sezónou přespolních běhů; hlavní lyžařská sezóna pak trvá od konce prosince do konce března.

Informace pro členy a rodiče - přechod od Spartaku k novému spolku

Přechod od Spartaku k novému spolku SKI Police nad Metují, z.s.

Vážení členové LO,

30.8.2017 se konala schůze LO, kde jsme zhodnotili letní sezónu, plánovali podzimní a zimní tréninky a soustředění a rozebrali současnou právní subjektivitu a finanční situaci LO SPARTAK Police. Po již předcházejících úvahách jsme se rozhodli založit samostatný zapsaný spolek a od 1.1.2018 fungovat nezávisle na Spartaku. Nový spolek SKI Police nad Metují, z.s. byl zapsán 6.10.2017 do veřejného rejstříku (výpis a stanovy v příloze). Od této změny si slibujeme průhlednější financování, jednodušší a pružnější vedení.

V současné době je naplánovaná Valná hromada Spartaku a to již na 25.10.2017, kde bude hlasováno o ukončení činnosti Lyžařského oddílu Spartaku a převedení členů a majetku na nový nástupnický spolek SKI Police. Pro Valnou hromadu bude vytvořen přesný seznam členů, kde souhlas s přechodem členů potvrdí svým podpisem Spartak i SKI.

Žádáme tímto o souhlas s přehlášením vašeho členství ze Spartak Police do SKI Police nad Metují. Svůj souhlas stvrdíte podpisem v seznamu a vyplněním přihlášky do nového spolku (v příoze). Budeme Vás průběžně vyhledávat a podpisy do seznamu doplňovat.

Následně budeme řešit také hromadný přechod všech členů, kteří jsou registrováni ve Svazu lyžařů pod SPPO.

Pokud máte jakékoli dotazy, připomínky, výtky, nesouhlas s uvedeným přechodem členství, vyjádřete se nejpozději do 24.10.2017 na mail skipolice@seznam.cz nebo kontaktuje Honzu Pohla (tel: 608 476 058).

O všech důležitých krocích ohledně přechodu členství vás budeme informovat.

Děkujeme za pochopení a podporu

Za výbor SKI Police nad Metují, z.s.

Jan Pohl a Tonda Pohl

Zápis ze schůze LO

Zápis z ustavující schůze SKI Police nad Metují, z.s.

Stanovy budoucího SKI Police nad Metují, z.s.

-------------------------------------------------

Přihláška do SKI Police nad Metují pro přestupující i nové členy PŘIHLÁŠKA. Prosím vytisknout, vyplnit, podepsat (u nezletilých rodič). Za přestup děkujeme.

-------------------------------------------------

Klidové EKG (aktualizováno 27.9.2017) - Prosíme rodiče dětí r. 2008 a mladší, aby dětem zajistili vyšetření EKG (u Dr. Šmídové v Náchodě, tel. 491 431 740 cca 500Kč, MUDr. Jindra HK 250Kč, primář Ondruš v Rychnově v rámci kardiologické poradny za 200 Kč. Potvrzení je potřeba dát do "Průkazky závodníka", kterou má u členů SLČR Tonda, u nových členů se musí zařídit.

Pravo_v_pediatrii_odborny_clanek.pdf

Upozorneni_na_povinne_zdravotni_prohlidky_sportovcu.pdf

Funkční vyšetření - zátěžové testy (aktualizováno 27.9.2017) - Prosíme rodiče dětí r. 2007 a starší, aby dětem zajistili vyšetření po domluvě s Kristýnou. Zátěžové sportovní testy pro skupinu 3. a 4. patří mezi nepovinná doplňková vyšetření. Jejich absolvování může vyžadovat oddíl, kde se sportovec připravuje. Trenéři 3. a 4 skupiny chtějí pracovat i s výsledky těchto testů. Proto žádáme rodiče, aby ke sportování a zdraví svých dětí přistupovali zodpovědně a vyšetření dětem zajistili.

Další body probrané na schůzi v Pelláku doplníme průběžně.

Jan Pohl

Oddílové oblečení - objednávky do 1.10.2017

Oddlílové oblečení od firmy Gasso, ceník v tabulce. Velikosti si odzkoušejte u dětí na tréninku, závodech, nebo konzultujte s Gábinou. Objednávky posílejte pouze e-mailem Gábině Štolfové do 1.10.2017. mail: stolfova.gabriela@seznam.cz, tel. 721 567 321.

Možnost objednání lyží Rossignol a vosků, holí atd. SWIX za zvýhodněné ceny

Nabídka zboží Rossignol na sezónu 2018-19 za zvýhodněné ceny pro oddíly:

1) BĚŽKY, BOTY, VÁZÁNÍ, HOLE, DOPLŇKY -dodávka v září- uzávěrka objednávek 24.2.2018
2) BĚŽKY, BOTY, VÁZÁNÍ, HOLE -dodávka v listopadu- uzávěrka objednávek 15.3.2018

KATALOG JE VOLNĚ KE STAŽENÍ NA ADRESE: http://www.bretton.cz/rossignol/z-11
KATALOG ACCESSORIES (čepice, rukavice, ponožky) -Textil objednávat nebudeme, protože nabídka přišla 9.2. a uzávěrka byla 11.2.odkaz
KATALOG NORDIC (běžky, boty, vázání, hole, část běžeckého textilu)odkaz
KATALOG ALPINE (vaky, batohy str.102 až 106)odkaz

Případné objednávky prosím pečlivě vyplňujte pouze do připraveného objednávkového formuláře, který je přiložen v příloze (u běžeckých lyží X-IUM PREMIUM a všech lyží R-SKIN pošlete prosím doplňující tabulku, kde bude uvedena délka běžky, jméno a hmotnost závodníka)

V případě, že nechcete kupovat zajíce v pytli, tak máte možnost si běžky zkusit v ostrém testu na sněhu při závodech:
Karlův běh, Boží Dar 10.2.-11.2.2018
Jizer ská 50, Bedřichov 16-18.2.2018
Šumavský maraton, Kvilda 24.2.-25.2.2018
Krkonošská 70, Svatý Petr 3.3.2018
ČP v běhu na lyžích (žáci), Nové Město na Moravě 4.3.2018
ČP v biatlonu, Nové Město na Moravě 9-10.3.2018
Slovenský pohár, Skalka (SK) 11.3.2018

Objednávky, nejlépe rovnou vyplněné do těchto excelovských tabulek doplňky do 24.2. nebo lyže, boty, vázání, hole do 15.3., posílejte e-mailem na skipolice@seznam.cz ! Výsledná cena je ve sloupci KLUBY VOC bez DPH, ke které ale připočtěte DPH (x1,21).

Předpokládáme, že stejně jako v loňském roce přijde nabídka vosků a holí od SWIXu a nabídka lyží Sporten.

Úprava lyžařských tratí 2017/18

Hlásíme začátek skútrařské sezóny! 19.12.2017 najede Černoch stopu od Beranů (od stodoly SCHKO) Hlubočákem k Barešově lípě a na Slavný, kde bude tréninkové kolečko podél lesa a k parkovišti. Nástup doporučuji ze Slavného, dole je zatím málo sněhu. Budeme rádi, když naše stopy využijete.Informace o aktuálně upravených trasách hledejte na http://ski.kladskepomezi.cz/aktuality a nově i na http://www.bilestopy.cz.


Tréninkový okruh na Nebíčku (2km bruslení i klasika) budeme udržujeme průběžně, turistické trasy na Lachov, Ostaš, Žďár, Vlčinec; Slavný a Pánův kříž upravujeme vždy na víkend.


Úpravu provádí SKI za finanční pomoci společnosti Branka, města Police n/M a obce Žďár.


Dovolujeme si požádat pěšáky, pejskaře a koňáky, aby si uvědomili, kolik práce a peněz naše stopy stojí, a šlapali si vlastní stopu když ne vedle, tak aspoň v kraji pro hůlky.

26.1.2017 jsem zkušebně projel trasu Police – Klůček – Hlavňov (hráz) – Hvězda – Šterlen – Hlavňov – Klůček – Police. Připomínky k této trase mi dávejte do mejlu janpohl@centrum.cz. Pokud se trasa osvědčí, pokusíme se ji zlegalizovat a zařadit do pravidelně upravovaných tras. Pozor na poli nad Bukovicí a na krátkém úseku mezi hlavňovskou hrází a hvězdeckou silnicí leze oranice, jeďte zde opatrně! Sjezd z Hvězdy (od vrtule) k hlavňovskému teletníku není pro začátečníky… Výjezd od teletníku Šterlenem je perfektní. Ve sjezdu k Hlavňovu zvolte levou stopu vedoucí k Meierom (sjedete-li údolím k Vackom, musíte pak cca 300m po silnici nahoru). Po silnici jděte asi 100m doleva, pak 20m cestou doprava k potoku, před mostečkem vpravo (obujte lyže), 30m podél potoka, přes mosteček vlevo, úvozem nahoru na sjezdovku a po stopě na Klůček. Ve sjezdu k Bukovici leze oranice, jeďte radši k Polici. Odkaz na mapku: https://mapy.cz/s/1mJ79

Tréninky mládeže

ÚT (ST) a PÁ Na podzim út a pá 16:00-17:30, sraz u divadla, běh. Za příznivého počasí trénujeme na kolečkových lyžích a bruslích na silnici přes Klůček (sraz na křižovatce u Rudolfů). Během listopadu chodí menší děti místo úterního tréninku do školní tělocvičny ve středu od 16.30 hodin. Během zimy při dostatku sněhu trénujeme na Nebíčku, případně dojíždíme na Slavný, na Karlów, v krajním případě na Jamrozowou Polanu, odjezdy za sněhem podle možností v 15:30. V dubnu máme tréninkové volno. Od května opět sraz v 16:00 u divadla na běh nebo MTB. Aktuální stav si vždy ověřte v "kalendáři" na našich stránkách.

Informace před nákupem lyží, bot a holí

Závodní lyže: Na závody dětem půjčujeme oddílové lyže. Parafínování zajišťuje převážně Tonda Pohl s Jirkou Černým, lyže rozdáváme přímo na závodě. Na rozježdění před závodem si děti berou lyže tréninkové.

Tréninkové lyže: Oddílové tréninkové lyže rozdělujeme před sezónou (jde o starší závodní lyže), za zapůjčení vybíráme 100Kč. Rozhodnete-li se koupit lyže vlastní, budeme rádi, doporučuji ojeté závodní lyže v jakémkoliv stavu, při našich sněhových podmínkách je nových lyží škoda. Vždycky budou 20 let staré závodní lyže lepší než nové turistické! O údržbu (smývání a parafínování) tréninkových lyží se starají rodiče. Lyže nesmývejte po každém tréninku, při stálém počasí lze na jednu mázu trénovat vícekrát. Děti do 10ti let závodí pouze klasicky, vybavení na bruslení (kratší lyže, delší hole, vyšší boty) tak u malých dětí nemusíte řešit. Délka lyží na klasiku = výška postavy + 15 až 25cm. Čím delší, tím rychlejší, ale náročnější na ovládání. Lyže na bruslení jsou jen o 5 až 10cm delší než výška postavy.

Boty a vázání: Používáme systém NNN (Rottefella). Rozhodnete-li se pro druhý systém SNS (Salomon), budete mít problém při půjčování oddílových lyží včetně kolečkových! Máme několik málo párů dětských bot na půjčení, informujte se u Tondy. Při nákupu bot na klasiku vyzkoušejte její ohebnost! Bruslařské mají být naopak co nejtužší.

Hole: Na klasiku stačí duralové, jsou odolnější a levnější. U bruslení hraje větší roli vyvážení a hmotnost, proto jsou u delších holí vhodnější kompozitové s různou kombinací uhlík/sklo. Při nákupu dejte pozor, aby měly na dolním konci průměr 10mm - pro trénování na asfaltu vyměňujeme košíčky za bodce průměru 10mm. Košíčky (hrabky, kroužky) volte středně velké, extra malé závodní se v našich podmínkách boří. Vlastní bodec může být ocelový nebo ze slinutého karbidu (vidiový, tvrdokovový). Měkká vystřižená ocel se rychle otupí, s karbidovým můžete jezdit i v létě na asfaltu, pokud se tedy nevylomí z plastu. Délka na klasiku do středu ramenního kloubu (max. 0,83 x výška postavy v lyžákách), na bruslení po bradu (0,89x výška postavy). Opět máme několik oddílových.

Nálezy po podzimním soustředění

Po odjezdu nám zbylo: 2 páry ponožek a jedna oddílová čelenka s iniciály A.M. a P.M. (tipuji na Mitterwaldy). K vyzvednutí u Hanýska. Naopak Péťa Liskovský čelenku postrádá!

Zprávy o činnosti oddílu