O klubu

Lyžařský oddíl (klub běžeckého lyžování) byl založen v padesátých letech 20. století a spadal až do 31.12.2017 pod Spartak Police nad Metují z.s. IČ 15046851.
Od 1.1.2018 fungujeme samostatně jako SKI Police nad Metují, z.s. IČ: 06431721 (zapsáno 6.10.2017).
V současné době má náš klub 137 členů, z toho je přes 70 mládež. Lyžování v Polici drží početný tým trenérů, rozhodčích a příznivců. Činnost klubu je celoroční a je zaměřena především na výchovu mladých sportovců. Pravidelné tréninky mládeže jsou od května do března 2x až 3x týdně (úterý/středa a pátek). Jarní třídenní soustředění pro mládež probíhá zpravidla začátkem května (např. na chatě Jardy Pavelky na Bišíku; zaměření běh, popř. cyklistika), letní týdenní soustředění poslední týden v srpnu (např. Sedmihorky, Račí údolí, Žamberk; zaměření na běh a kolečkové lyže), podzimní čtyřdenní okolo 28. října (např. na chatě Basketu Holice v Trčkově v Orlickém Záhoří; zaměření na kolečkové lyže) a nejdůležitější příprava na zimní sezónu probíhá podle sněhových podmínek nejčastěji v prvním prosincovém týdnu na Černé boudě v Krkonoších, na Havlovce v Peci nebo v Deštném v O.h.
Náš klub tradičně pořádá silniční a přespolní běhy: Běh sídlištem, Od pípy k pípě, Běh na Hvězdu, Běh Broumovskými Stěnami a Běh Okolo Ostaše - Memoriál Mirka Hejnyše. V listopadu/prosinci pořádáme tradiční Ples lyžařů, v zimě pohárový závod KHK v běhu na lyžích. V posledních letech spolupořádáme některé závody středečního poháru KHK, sestávajícího z lyžařských běhů, duatlonů, triatlonů, silniční i horské cyklistiky a běhů do vrchu.
Celoroční aktivita vrcholí podzimní sezónou přespolních běhů; hlavní lyžařská sezóna pak trvá od konce prosince do konce března.
Klub také zajišťuje úpravu lyžařských stop na Policku (projekt zastřešuje destinační společnost Kladské pomezí).

Činnost klubu je financována z členských příspěvků, grantového programu Města Police nad Metují, grantového systému Královéhradeckého kraje a zdrojů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (prostřednictvím Národní sportovní agentury a Svazu lyžařů ČR)

Adresa:
SKI Police nad Metují, z.s.
U Lesovny 111
549 54 , Police nad Metují

bankovní účet: 115-5440570237/0100

předseda: Jan Pohl, tel. 608476058, skipolice@seznam.cz